Články

Kapverdy – ráj s nenaplněným potenciálem


Kapverdské ostrovy téměř půl tisíciletí patřily do područí portugalského království. Nezávislosti dosáhly až v druhé polovině dvacátého století a na sklonku milénia investovaly západoafrické ostrovy velké prostředky do rozvoje cestovního ruchu a vytvořily tak destinaci dovoleným zaslíbenou. Navzdory tomu se Kapverdy nezaplavily turisty, což jim paradoxně ještě více přidává na atraktivitě.

Kapverdy – ráj s nenaplněným potenciálem

Jedinečné prostředí

Na ostrovech žije jedinečná fauna, zvláště druhy ptactva, které patří na listinu ohrožených druhů. Milovníkům pěší turistiky pak nelze nedoporučit Fogo. Všechny ostrovy jsou sopečného původu, ale jen na Fogu vás uchvátí kombinace vysokých hor a údolí svažujících se k pobřeží. Pokud se i na exotické dovolené rádi přezujete do pohorek, odvezete si z Kapverd zážitek, na který jen tak nezapomenete.

Ti, kteří nemají hluboko do kapsy, rozhodně stojí za to procestovat více ostrovů. Mezi nimi se přepravíte letadlem či lodí. Počítejte ale s náklady okolo 100 € za jednu cestu.

Boa Vista a Sal

Páteřní letiště, ale jinak božský klid a překrásné pláže. Tato slova asi nejlépe charakterizují nejméně navštěvovaný ostrov z celého kapverdského souostroví. Ocení jej zejména cestovatelé klidnějšího ražení, kteří rádi poznávají místní kulturu a přírodní krásy.

Kapverdy – ráj s nenaplněným potenciálem

Absolutním protipólem Boa Vistěje Sal, turisticky nejfrekventovanější ostrov z celé desítky, ostatně na Kapverdy last minute se létá především právě tam. Asi nejpozoruhodnější věcí na celém Salu je počasí – průměrně tam svítí slunce 350 dní v roce. V kombinaci. Těžko se pak divit těm, kteří například ve městě Murdeira hromadně skupují domy a na Kapverdy se pak rádi a často vrací.


I díky nim navštíví ročně ostrovy okolo půl milionu lidí. Přidejte se k nim letos i vy.Loga Cestopis Etiopie Cestopis z Indie Cestopis Egyptske oazy Cestopis Ukrajina Cestopis Maroko Cestopis Kena Cestopis z Egypta Navstivene zeme