Cestopisy

Novinky

Zdroj RSS na webu www.exotickecestovani.czRSS (Co je RSS?)


Jsme také na Facebooku www.exotickecestovani.cz na Facebooku

Nemáte peníze na cestování? Vyzkoušejte širokou nabídku last minute zájedů.

Navštivte opravdovou exotiku. Zájezd do Tanzanie Zanzibar s partou mladých lidí.

1.10.2010

Fotogalerie z Indie: Chennai.

17.9.2010

Fotogalerie z Indie: Mumbaí (Bombaj).

22.8.2010

V úterý 17. srpna proběhly oslavy 65. výročí vyhlášení nezávislosti Indonéské republiky na Indonéském velvyslanectví v Praze. Měl jsem tu čest vystavovat své fotografie při této příležitosti z ostrova Bali. Pár snímků z výstavy najdete za pár dní v mých referencích.

21.6.2010

Fotogalerie egyptské oázy: Charga.

17.6.2010

Fotogalerie egyptské oázy: Al-Qasr.

16.6.2010

Fotogalerie z egyptských oáz: Faráfra, Dachla.

15.6.2010

Nový článek: Hurghada - Turistický ráj?.

10.6.2010

Do sekce "o nás" jsem přidal své reference.

26.5.2010

Má fotografie (viz obrázek), hedvabnastezka.cz bude k vidění Indie - děti na prodejní výstavě. Výstavy proběhnou nejen v Klubech cestovatelů Praha a Brno v letních měsících, ale také na cestovatelských festivalech Kolem Světa, Go Kamera, Rajbas Kotlík a v zimě v pražské ZOO. Fotografii zdar.

19.5.2010

Zeszes, Parva, Oasis of al-Bahnasa. Názvy oázy Bahríja ze starých časů, + snímky z White desert. Nová galerie na webu.

14.5.2010

Nejhezčí oáza Egypta Síwa vložena do galerie.

11.5.2010

Pokud mi budete chtít dát svůj hlas v soutěži, budu rád.

5.5.2010

Nová fotogalerie z Rosetty.

27.4.2010

Nová fotogalerie z Alexandrie.

26.4.2010

Nová fotogalerie ze Lvova.

23.4.2010

Nová fotogalerie z Kyjeva.

19.4.2010

Extrémně výhodná nabídka Air Asia na cestu do Malajsie za 199 liber.

25.9.2009

Mé vystoupení v pořadu Kosmopolis na ČT1 o jižní Indii.

Asie

Malajsie, Kambodža, Filipíny, Singapur a Indonésie

Autoři: Michal Houska, Kateřina Hrabětová

Rok 2010 byl prozatím vrcholem. Pět zemí v Asii navštívených naráz. Malajsie, Kambodža, Filipíny, Singapur a Indonésie.


Cestopis z Etiopie a údolí Omo

Etiopie a údolí Omo

Datum přidání cestopisu: 2009

Autoři: Michal Houska, Kateřina Hrabětová

Na cestopisu teprve pracuji! Fádní sever a dobrodružný jih. Kohopak by to napadlo. Tak rozdílná místa jako je sever a jih Etiopie se hned tak nevidí. Přesným středem, který odměruje sever s jihem je Addis Ababa. Dělíci místo samo o sobě skvěle navazuje na nemastný neslaný sever Etiopie. Pod se pro změnu nachází přesný opak severu a neutrálního středu. Dobrodružný jih. Každý kilometr je to citelnější a silnější. Vrcholu to dosahuje v městečku Omorate v údolí Omo u hranic se Sudánem a Keňou. Přečtěte si cestopis z Etiopie a údolí Omo.


Cestopis Jižní Indie

Jižní Indie

Datum přidání cestopisu: 2008

Autoři: Michal Houska, Kateřina Hrabětová

Na cestopisu teprve pracuji! Dva měsíce po návratu z egyptských oáz, viz. níže, letíme na měsíc do Indie. Bombaj bude naše indická brána, kudy vstoupíme do druhé nejlidnatější (brzy první) země světa. Jih je oblast kam se vydáme a tou druhou bránou, která nám to umožní, bude po 1300 km dlouhé jízdě vlakem Chennai, ležící na opačné straně Indie. Naše těla poté projdou přes místa jako Mahabalipuram, Kanchipuram, Pondicherry, Chidambaram, Kumbakonam, Thanjavur, Tiruchchirappali, Madurai, Cape Comorin, Manapadu. Dále na různá místa ve státu Kerala, poté do státu Goa a také do Hosapete a nedalekého Hampi, na které se ohromně těším.
Je to zatím jen velice předbežny plán, kde se mnohé ještě může změnit. Teplo, palmy, voda, moře, zajímaví lidé - to je pro nás jižní Indie. Přečtěte si cestopis Jižní Indie.


Cestopis Egyptské oázy

Egyptské oázy

Datum přidání cestopisu: 2008

Autoři: Michal Houska, Kateřina Hrabětová

Na cestopisu teprve pracuji! Snili jsme o moři, avšak písečném, o jezerech v poušti, o starých lidech zahalených do šátků, o palmách klanících se větru, o nás mezi vším.
Síwa, Bahríja, Faráfra, Dachla, Charga. Pětice oáz schovaných porůznu v nehostinné krajině Libyjské pouště, pod téměř nekonečným písečným oceánem. Desítky tisíc km2 písku a kamení a mezi nimi tato životodárná místa, která oproti okolní poušti kypí životem. Zelená - rostliny, modrá - nebe, béžová - písek. Tři barvy definující oázy. Přečtěte si cestopis Egyptské oázy.


Cestopis Ukrajina

Ukrajina

Datum přidání cestopisu: 2007

Autoři: Michal Houska, Kateřina Hrabětová

Východní Evropa... V srpnu 2007 se hodláme podívat na Ukrajinu. Vlakem z Prahy do Oděsy.
Vždy jsem chtěl jet vlakem daleko, dlouho a spát uvnitř. To se mi teď splní, protože nás čeká 40 hodinová cesta. Po příjezdu do Oděsy se porozhlédneme po místech na Ukrajině jako jsou - Mykolajiv, Cherson, poloostrov Krym tj. Simferopol, Sevastopol... Dále Dněpropetrovsk, Doněck, Charkov, Kyjev, Černobyl a Pripjat, Lvov a další místa. Už se moc těšíme. Přečtěte si cestopis Ukrajina.


Cestopis Maroko

Cestopis Maroko

Datum přidání cestopisu: 2007

Autoři: Michal Houska, Kateřina Hrabětová

Letenky na začátek března máme, nějaké informace také, chuť nám snad nechybí... Jak to dopadne je ve hvězdách. Letíme začátkem března a máme v plánu navštívit místa jako Marrakesh, Casablanka, Rabat, Volubilis, Fés, Erfoud, Tafraoute, Tarfaya, Vysoký Atlas, Antiatlas, západní konec Sahary... Přečtěte si cestopis Maroko.


Cestopis Vánoční Keňa 2005

Cestopis Vánoční Keňa

Datum přidání cestopisu: 17.března 2006

Autoři: Michal Houska, Kateřina Hrabětová

Místa na která vás zavedeme budou např. Mombasa (Mackinnon market, Biashara street, Moi avenue a mnoho dalšího), okolí Mombasy, přírodní rezervace Kimana na úpatí Kilimandžára, národní park Tsavo, rozvaliny Jumba la Mtwana, sympatický menší park Bamburi Quarry (Haller park), pláž Shanzu, plus mnohem více... Přečtěte si cestopis Vánoční Keňa.


Cestopis Egypt 2004 - ilustrační obrázek k cestopisu

Cestopis Egypt

Datum přidání cestopisu: 23.srpna 2005

Autoři: Michal Houska, Kateřina Hrabětová

Egypt - dávná země faraonů. Tisíciletá říše plná skvostů jejichž zlomek dodnes můžeme obdivovat a představovat si, jak museli být fantastické v době své největší slávy. Země, která dodnes fascinuje miliony lidí na celé planetě. Včetně nás... Přečtěte si cestopis Egypt.


Loga Cestopis Etiopie Cestopis z Indie Cestopis Egyptske oazy Cestopis Ukrajina Cestopis Maroko Cestopis Kena Cestopis z Egypta Navstivene zeme