Články

Mexiko - kolébka aztécké civilizace


Nudí vás dovolená ve stále těch stejných jihoevropských státech a chtěli byste prožít trochu aktivnější dovolenou? Pak zkuste Mexiko, které vůbec nemusí být tak špatné, jak se může podle rozšířených stereotypů zdát.

Mexiko nejsou jen války drogových kartelů

Jediné, co se dostane do našich sdělovacích prostředků z Mexika, jsou zprávy o válce drogových kartelů – protože to jediné média zajímá. Pak se může zdát, že se v Mexiku vlastně ani nic jiného neděje – není to však pravda.

Jde především o fakt, že jakékoliv konflikty probíhají především mezi různými kriminálními organizacemi, nejsou zaměřeny na turisty. Nicméně je určitě na místě, stejně jako v každé turisty méně navštěvované zemi, zjistit si aktuální situaci regionů, které máte v plánu navštívit a přizpůsobit svoji trasu.

4 tipy na zajímavá místa

Pro inspiraci nabízíme pár míst, která můžete navštívit i třeba v rámci své dovolené na splátky a nebát se o své bezpečí:

1. Mexico City - obrovská metropole, jejíž celková populace čítala v roce 2009 přes 21 milionů obyvatel. Město bylo v 16. století postaveno podle španělského vzoru na základech aztéckého města Tenochtitlanu. Právě mnoho koloniálních budov je jedním z lákadel města. A co se bezpečnosti týče, tak kriminalita je v Mexico City třetinová než ve Washingtonu.

2. Mérida - hlavní město mexického státu Yucatán. Bývá na něj pohlíženo jako na město s nejlepší kvalitou života v Mexiku. V jádru najdete mnoho katedrál postavených v 17. století z aztéckých cihel a o víkendu se celé centrum uzavře autům a pořádají se zde různé akce.

3. Todos Santos - jestli holdujete surfování,zde se vám určitě bude líbit. Místní tvrdí, že to se vzrůstajícím turismem už není ono, takže nejlépe navštívit místní pláže dřív, než kouzlo místa američtí turisté pokazí.

4. San Miguel de Allende - město založené v roce 1542 vyniká především zajímavou kombinací španělské a středoamerické architektury. K tomu se přidává příjemné podnebí a termální prameny a výsledkem je velmi oblíbené turistické středisko. Město se 62 000 tisíci obyvateli je na seznamu UNESCO od roku 2008 a o problémech s drogami a násilím tu prý snad ani neslyšeli.

Mexiko – kolébka aztécké civilizace

Tato 4 místa nejsou samozřejmě vše, co Mexiko nabízí, ale takový seznam by vydal na několik stran. V celé zemi se mísí aztécká kultura a její staré památky se španělskými koloniálními budovami. Tato kombinace dodává zemi neopakovatelnou atmosféru, která stojí za to poznat blíže.Loga Cestopis Etiopie Cestopis z Indie Cestopis Egyptske oazy Cestopis Ukrajina Cestopis Maroko Cestopis Kena Cestopis z Egypta Navstivene zeme