Články

V Hurghadě si užijí celé rodiny: milovníci slunce i potápěči


1 milión turistů z celého světa. Přesně tolik jich přijede každou sezónu do egyptského letoviska Hurghada, které omývá Rudé moře. Pokud si ale myslíte, že vás v Hurghadě čeká nedostatek soukromí či přecpané pláže, jste na omylu. Hurghada, která byla původně jen malou rybářskou osadou, se v posledních desetiletích stala komfortním resortem, kde se potkává duch starých civilizací s moderním standardem. Dovolená last minute v Hurghadě je něco, na co budete vzpomínat ještě dlouho po návratu domů.

Bezproblémové letecké spojení

Jak už bylo řečeno, hotelové komplexy v Hurghadě vyrostly z malých rybářských chýší. Oblast bohatla také díky ropě a nyní patří mezi nejoblíbenější prázdninové destinace pro celé rodiny. Hurghada se táhne celých 40 kilometrů podél pobřeží a je vzdálená přibližně 500 kilometrů jihovýchodně od Káhiry. Spojení do Hurghady je bezproblémové: ve městě je mezinárodní letiště, kam míří přímé lety z mnoha evropských států, včetně Česka.

V Hurghadě prožijí nezapomenutelnou dovolenou milovníci povalování se na pláži s vychlazeným mojitem v ruce, děti zbožňující plážové hry i sportovci. Právě ti mají v hledáčku čarokrásné korálové útesy, které se linou podél pobřeží. Šnorchl, brýle a ploutve proto přibalte do kufru s sebou. A pak se nelekněte, až kolem vás proplave obří želva či delfín! V oblasti žije více než tisícovka mořských živočichů.

Ve dne potápění, v noci party v barech

Sportovci pak jistě ocení i možnosti windsurfingu či sportovního rybaření. Pokud vás aktivní dovolená neláká a přijedete si do Hurghady jenom pasivně odpočinout, rovněž neprohloupíte. V hotelových resortech se o vás perfektně postarají a vy budete trávit dny opalováním se a popíjením lahodných drinků na čistých plážích. Průzračné moře pak bude místem dokonalé relaxace a regenerace. Hurghada žije i nočním životem, večer se můžete vydat na promenádu a navštívit desítky malebných obchůdků, tržišť či zavítat do množství barů a restaurací.

V Hurghadě si užijí celé rodiny: milovníci slunce i potápěči

Pokud do Hurghady přijedete v chladnějších měsících, nemusíte se bát, že byste se nevykoupali či byste museli být zalezlí v hotelu. V zimě teplota vzduchu sahá k 25 stupňům Celsia a teplota vody je jen o trochu nižší. Dovolená 2012? Hurghada je jejím synonymem.Loga Cestopis Etiopie Cestopis z Indie Cestopis Egyptske oazy Cestopis Ukrajina Cestopis Maroko Cestopis Kena Cestopis z Egypta Navstivene zeme