Cestopisy

Cestopis z Ukrajiny

Cestopis z Ukrajiny - logo

Nadpis

1. část: Předmluva k cestopisu z Ukrajiny

2. část: Oděsa (Odessa)

3. část: ???

4. část: ???

5. část: ???

6. část: ???

7. část: ???

8. část: ???

9. část: ???

10. část: ???

11. část: ???

12. část: ???

13. část: ???

14. část: ???

15. část: ???

16. část: ???

17. část: ???

Pokračování: cestopis se snažím psát, ale času je málo. Přesný termín pokračování proto zná jen jediná osoba ve vesmíru. Já to ovšem nejsem.

Fotografie z Ukrajiny
Fotogalerie z UkrajinyPředmluva k cestopisu z Ukrajiny


Fantaskně groteskní cestování po Ukrajině

Ukrajina - už si ani přesně nevzpomínám co jsem od ní čekal, ale hodně věcí bylo jinak než si člověk předem představuje... Z Ukrajiny jsme odjížděli dosti naštvaní a možná i lehce unavení. Dnes, kdy čas zavál malichernosti, které jsme na cestě řešily, a které nám chvílemi hodně znepříjemňovaly cestování a pobyt na Ukrajině, shledali jsme, že je to velmi zajímavá země. S čistější hlavou a nadhledem nyní můžeme nahlížet na Ukrajinu jinak než v době našeho pobytu. Před odjezdem na Ukrajinu jsem párkrát slyšel co tam vlastně budeme dělat, že na Ukrajině údajně nic není. My jsme ale nejeli za památkami...

Na Ukrajině údajně nic není

Zajímali nás staré pomníky z éry komunismu. Průmyslová města na samotném konci Ukrajiny u hranic s Ruskem. Staré bábušky, které ztratily své manžely v Druhé světové válce. I to jak dnes lidé žijí... Také jsme chtěli navštívit smutné dejiště černobylské katastrofy - bývalou jadernou elektrárnu Černobyl a nedaleké město Pripjat a okolní vesnice.

Ukrajina má tvrdou skořápku

Mnoho věcí jsme objevili na cestách. Těch, o kterých jsme ani neměli zdaní, že existují. Téměř vše bylo jinak než jsme si představovali. Spousta věcí také nebyla vůbec a některé základní věci, na které jsme zvyklí z domova, zde naprosto chyběly. Byly to především hotely - respektive jakákoliv podobná forma ubytování. To byl řekněme stěžejní problém celého cestování po Ukrajině a také důvod, proč jsme z ní odjížděli "dosti naštvaní a možná i lehce unavení" jak píši výše. Dnes, kdybychom se na Ukrajinu vraceli, už bysme věděli jak se máme zachovat v určitých situacích. Bohužel (nebo bohudík) než jsme na všechno přišli, necelý měsíc našeho putování po šestnácti městech Ukrajiny byl nenávratně v propadlišti dějin. Ležel za námi pokroucený, unavený, špinavý a naštvaný. V mém srdci nyní ovšem leží v těch lepších vzpomínkách a čeká na oživení, které proběhne jednou při našem návratu.

Ano, svým způsobem je Ukrajina v jejích určitých místech neuvěřitelná a těžší na procestování než leckterá jiná země. Minimálně o tom, jsem byl přesvědčený při odjezdu domů.

Mapa ukrajiny
  • Trasa naší cesty po Ukrajině - (po kliknutí se zobrazí velká verze)

Autoři: Loga Cestopis Etiopie Cestopis z Indie Cestopis Egyptske oazy Cestopis Ukrajina Cestopis Maroko Cestopis Kena Cestopis z Egypta Navstivene zeme