O nás

Novinky

Zdroj RSS na webu www.exotickecestovani.czRSS (Co je RSS?)


Nemáte peníze na cestování? Vyzkoušejte širokou nabídku last minute zájedů.

Navštivte opravdovou exotiku. Zájezd do Tanzanie Zanzibar s partou mladých lidí.

1.10.2010

Fotogalerie z Indie: Chennai.

17.9.2010

Fotogalerie z Indie: Mumbaí (Bombaj).

22.8.2010

V úterý 17. srpna proběhly oslavy 65. výročí vyhlášení nezávislosti Indonéské republiky na Indonéském velvyslanectví v Praze. Měl jsem tu čest vystavovat své fotografie při této příležitosti z ostrova Bali. Pár snímků z výstavy najdete za pár dní v mých referencích.

21.6.2010

Fotogalerie egyptské oázy: Charga.

17.6.2010

Fotogalerie egyptské oázy: Al-Qasr.

16.6.2010

Fotogalerie z egyptských oáz: Faráfra, Dachla.

15.6.2010

Nový článek: Hurghada - Turistický ráj?.

10.6.2010

Do sekce "o nás" jsem přidal své reference.

26.5.2010

Má fotografie (viz obrázek), hedvabnastezka.cz bude k vidění Indie - děti na prodejní výstavě. Výstavy proběhnou nejen v Klubech cestovatelů Praha a Brno v letních měsících, ale také na cestovatelských festivalech Kolem Světa, Go Kamera, Rajbas Kotlík a v zimě v pražské ZOO. Fotografii zdar.

19.5.2010

Zeszes, Parva, Oasis of al-Bahnasa. Názvy oázy Bahríja ze starých časů, + snímky z White desert. Nová galerie na webu.

14.5.2010

Nejhezčí oáza Egypta Síwa vložena do galerie.

11.5.2010

Pokud mi budete chtít dát svůj hlas v soutěži, budu rád.

5.5.2010

Nová fotogalerie z Rosetty.

27.4.2010

Nová fotogalerie z Alexandrie.

26.4.2010

Nová fotogalerie ze Lvova.

23.4.2010

Nová fotogalerie z Kyjeva.

19.4.2010

Extrémně výhodná nabídka Air Asia na cestu do Malajsie za 199 liber.

25.9.2009

Mé vystoupení v pořadu Kosmopolis na ČT1 o jižní Indii.

Michal

Michal Houska

Michal Houska - reference

Před lety jsme s Katkou objevili kouzlo cestování... Poznávání nových krajin, zvyků a míst. Právě proto upřednostňujeme exotičtější cíle, které mohou nabídnout tyto věci ve větší míře.

...Procházení neznámou krajinou, průzkumy křivolakých uliček, pozorování místního života lidí, ale i zvířat a rostlin v jejich přirozeném prostředí. Ano, to mě osobně moc těší. Cítím se jen jako tichý pozorovatel. Proplouvajíce krajinou a zaznamenávaje přicházející obrazy, fotoaparátem a perem.

Teď se nám naskytla možnost konečně cestovat po místech mnou obdivovaných a chceme toho vrchovatou měrou využít. Na začátku jsme cestovali pouze po České republice... (Do Českých Budějovic a jižních Čech jezdíme pořád rádi.) Následovali cesty do Chorvatska, Bosny a Hercegoviny, Egypta, Keni, Slovenska, Rakouska, Maroka, Ukrajiny, do egyptských oáz, Indie, Etiopie, Malajsie, Kambodži, Filipín, Singapuru, Indonésie. A pořád je to málo...

Moje články a fotografie v médiích: reference

Motto: Když si nepřiznáš svou chybu, uděláš další.

Kontakt

Katka

Kateřina Hrabětová

S Kateřinou Hrabětovou, se kterou chodím od školy (1998) máme plno společných zájmů. Počínaje právě cestováním, po hraní počítačových her (PC, konzole), dále četbu fantasy knih od Edingse, Farlanda... (Katka hlavně horory: Barker, King...) Rádi také koukáme na kvalitní sci-fi, fantasy a cestopisné filmy o přírodě... Steve Irwin, Mike and Mark z Animal Planet...

Kateřina - má strážkyně. Chrání dobré mravy mé, nenechává vlčit mé myšlenky... Dík patří jí za práci, kterou se mnou má. V textech vždy mi poradí a usměrní myšlenky mé. Zároveň mou přítelkyní dlouhá léta je. Také cestovatelkou, s níž začínám cestovat po širém světě. Dívka velice trpělivá, dlouhé roky bojující s mými zlozvyky. Zdá se, že daří se jí a všichni doufáme v neutuchající sílu, kterou disponuje.

Kontakt

dymik - tvůrce webu

Web na kterém právě čtete tyto řádky, nikdy nemusel spatřit světlo světa, nebýt mého kamaráda dymika. Pravě on dokázal díky své šikovnosti stvořit grafiku a kód stránek. Vřele mu děkuji za čas strávený na projektu exotickecestovani.cz.

Kontakt

O budoucnosti

Do budoucna plánujeme cestovat častěji než dosud. Kam přesně, ještě netušíme.

Budoucnost je v našich myslích růžová: bohužel v realitě to bude horší :-). Chci se naučit lépe fotit - stávající fotky dle mého názoru jsou moc tuctové a nevyvážené. Také mé psaní má divokou úroveň :-). Tzn. lépe psát. Oba se také chceme lépe naučit anglicky (nebo spíš vůbec naučit). Toť ta menší přání, vetší radši psát nebudu...

Pokud jste dočetli až sem, děkujeme za Váš drahocenný čas a přejeme Vám ať se také sny, které máte splní.

Michal Houska a Kateřina Hrabětová

Srpen 2005

Loga Cestopis Etiopie Cestopis z Indie Cestopis Egyptske oazy Cestopis Ukrajina Cestopis Maroko Cestopis Kena Cestopis z Egypta Navstivene zeme